Takto vypadá můj nákup 0 Kč

product_1.png, 2,0kB GelModel Premium
Dokončit nákup
DOPRAVA ZDARMA u objednávek nad 2 500 Kč


Knihovna

Hydrolyzovaný Kolagen: Co je a jaké má výhody

Hydrolyzovaný Kolagen

O kolagenu se říká, že je „Bílkovina mládí“ díky účinkům které přináší. Ale ve skutečnosti to je hydrolyzovaný kolagen, který nám umožní využívat všechny jeho výhody. Proto se seznamme, jak funguje a plně ho využijme. Kolagen není nic víc než protein, ale ne jakýkoliv. Je přítomen v těle živočichů zejména obratlovců. Zelenina naopak protein ve svém složení nemá. Již v předchozím článku jsme definovali kolagen jako „Lepidlo těla“. Proč je tak pojmenovaný? Hlavně proto, že je zodpovědný za soudržnost všech orgánů, které tvoří naše tělo. Vzhledem k jeho vlastnostem bez ohledu na to, kde se nalézá, je zodpovědný za poskytnutí pevnosti, elasticity a pružnosti na tkáních, nebo orgánech ve kterých je integrován. Kdybychom neměli kolagen v našem těle na takové úrovni, naše kosti by byly mimořádně křehké, klouby nefunkční a naše kůže by nesnesla ani pouhý dotek. S tímto proteinem máme bohužel v průběhu života problém. Naše tělo ztrácí schopnost syntetizovat(spojovat) kolagen, který tak nutně potřebujeme. V odborné literatuře se uvádí, že po dosažení třicátého roku života je tato schopnost snížena zhruba o 50% než v období dospívání. V případě mužů je tento stav pozdější a postupnější. U žen se zvyšuje zejména v období menopauzy a v poměru mezi kolagenem a estrogenem. Tím se snad vysvětluje, proč se nazývá kolagenní bílkovina mládí.

Jak tomu můžeme čelit a co můžeme udělat?

Jelikož se nám v určitém věku nedaří dosáhnout plné tvorby - syntézy kolagenu v našem organismu, můžeme, ale vhodnou dietou tento proces značně ovlivnit. Za tímto účelem bude právě správná dieta náš velký spojenec a pomocník. Hladina kolagenu bude optimální a i nadále budeme moci plně využít výhod kolagenu. Proto je dobré využít kvalitní a na kolagen bohatý doplněk stravy a to proto, že naše tělo s přibývajícím věkem jen těžko štěpí velké molekuly bílkoviny, které se stávají zcela nestravitelné, a tím nastává nízká biologická dostupnost této molekuly z potravin. Proto je volba vzhledem k obtížnosti a hektického tempa života zvolit potravní doplněk bohatý na kolagen ta nejjednodušší volba.

Co je Hydrolyzovaný Kolagen?

Jak již bylo uvedeno výše, kolagen v přirozeném stavu je těžko v těle stravitelný. Dostupné studie odhadují, že je to pouze jedno procento, které nám umožňuje asimilaci. Procesem hydrolýzy je dosaženo přerušení řetězců aminokyselin, které tvoří tento protein na kratší části a tím mají molekulovou hmotnost mnohem menší a tím pro tělo lépe stravitelnější. Vstřebatelnost, nebo chcete-li biologickou využitelnost, zde dosahujeme přes 90%. Co to znamená v praxi? Kolagen snadněji dosáhne krevního řečiště a odtud do tkání k rychlé výživě nebo spíše ke stimulaci buněk, které pak syntetizují vlastní kolagen a tím nastává rychlá regenerace buněk a to i v pokročilém věku.

Pravidené a včasné užívání Hydrolyzovaného Kolagenu, klíčem k úspěchu.

Studie o vlivu a užitečnosti užívání hydrolyzovaného kolagenu nám zanechává velice zajímavé závěry.

1. Není účinná při nízkých dávkách. Pro udržení optimálního stavu pohybového aparátu pokud užíváme včas , začíná na 10ml produktu denně.

2. Při zhoršeném stavu musí trvat 2-3 měsíce pro jasný efekt.

3. Na zlepšení estetického vzhledu (vlasy, nehty, kůže, vrásky)můžeme zaznamenat lepší výsledky již po patnácti dnech od začátku užívání.

4. V aplikaci musíme být konstantní, protože při přerušení můžeme ztratit to, co bylo dosaženo předešlou léčbou.

5. Hydrolyzovaný kolagen nemá žádné vedlejší účinky nebo kontraindikace. Není však vhodný pro pacienty, kteří mají bílkovinou dietu vzhledem k onemocnění ledvin nebo jater. Zde je třeba se poradit s dietologem.

6. K úspěchu je třeba dodržovat jak předepsané množství dávky, tak dobu pro udržení efektu, aby se stimuloval přirozený proces funkce organismu.

7. Kolagen se nevyskytuje jen v živočišné říši. Pokud jste osoba s vegetariánskou stravou, je užitečné znát tuto informaci.

Co získáte při aplikaci hydrolyzovaného kolagenu?

1. Je ideální pro přirozenou funkci tkání, chrupavek, šlach a kostí.

2. Zmírňuje a dokonce odstraňuje příčiny opotřebení kloubů v důsledku stárnutí a nadměrné námahy a to i u starších lidí.

3. Zvyšuje odolnost a pohyblivost kloubů v oblasti sportu.

4. Zabraňuje poranění šlach, vazů a svalů v oblasti sportu. Podporuje a urychluje zotavení po sportovním výkonu.

5. Vylepší estetický vzhled, zejména vlasy, nehty, pleť. Vytváří zdravější a mladší vzhled.

Věříme, že tento článek rozptýlí všechny pochybnosti, které byste mohli mít ohledně hydrolyzovaného kolagenu.

Knihovna - další články

Kolagen v potravinách, využij všech jeho pozitivních vlastností

Chcete vědět jak se vyhnout ztrátě kolagenu?

Běžecké koleno, nejobávanější zranění běžce

Přínos sportovní chůze pro zlepšení zdraví

Pobolívávají vás klouby při sportu? S Gelmodelem nemusí!

Bolavá záda, civilizační problém současné generace